تبلیغات
بصیرت - چهار گام برای بدست آوردن بصیرت (مقدمه)
بصیرت
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : علی و محمدرضا
نویسندگان
نظرسنجی
صلوات برای سلامتی آقا امام زمان (عج)

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام دوستان. امروز قصد دارم موضوعی رو با هم بررسی کنیم که خصوصآ توی این چند سال اخیر ذهن ما جوانان شیعه ی ایران رو به خودش معطوف کرده.
موضوع امروز ما که این هفته به صورت مختصر به اون اشاره می کنیم و به امید خدا در هفته های آینده به شکلی جامع تر به اون می پردازیم، چیزی نیست جز رخداد ها و حوادث قبل از ظهور امام عصر (عج).
وقایعی که ما هر روز در اخبار و رسانه ها و در اطراف خودمون، اونها رو می شنویم و مشاهده می کنیم؛ اتفاقات عجیب و نادری است که نوعی بشارت رو با خودشون به همراه دارن.
حوادثی از قبیل جنگ های فرا منطقه ای، جنگ های مذهبی و قومی قبیله ای، فتنه های فراگیر، کشتار مردم بی گناه، فراگیر شدن ظلم به صورت فاحش و علنی و همین طور اختلافات سیاسیون داخل و خارج از کشور و جنگ قدرت میان سردمداران کشور های عربی و مهمتر از همه بیداری اسلامی پس از سالها در میان مردمان عرب در منطقه و انقلاب های مردمی در سراسر این کره ی خاکی و بسیاری از حوادث عجیب دیگر که به سرعت باور نکردنی به پیش می روند و به وقوع می پیوندند.

           

      

اما اون چیزی که ما رو به گذاشتن این مطلب تو وبلاگ واداشت، بررسی حوادث و وقایع آخرالزمانی و راه تشخیص حق از باطل و گم نکردن راه اصلی یعنی هدف والای ما شیعیان برای زمینه سازی ظهور حضرت بقیة الله الاعظم (عج) می باشد.
دوستای خوب من وظیفه ی ما جوونای شیعه و به طور کلی همه ی ما شیعیان به خصوص ما شیعیان ایرانی در این برهه از زمان به فرموده ی امام خامنه ای (حفظه الله) داشتن بصیرت است.
عزیزان برای رسیدن به بصیرت باید اول از همه از خودمون شروع کنیم و خودسازی کنیم. باید به درون خودمون رجوع کنیم. باید خودمون رو از بدیهایی که شیاطین جن و انس و از همه مهمتر شیطان نفس برای ما فراهم می کنند و نفس ما اون ها رو می پسنده، رها کنیم، اون وقته که به فضل پروردگار می تونیم حقایقی رو که تا قبل برای ما مبهم بود و در اونها تردید داشتیم، به روشنی تشخیص بدیم، در واقع به عبارتی دیگر برای رسیدن به بصیرت، اولین قدم و آسان ترین روش این است که بخواهیم و اراده کنیم اون چیزی بشیم که خداوند متعال متوقع است.

دومین قدم برای نزدیک شدن به بصیرت تفکر است! منظورم اینه که با خودمون تو تنهاییامون فکر کنیم که کجای تاریخ قرار داریم و سرنوشت من شیعه و همه ی ما شیعیان چگونه رقم خواهد خورد. پس دومین قدم تفکر در آیات و احادیث می باشد.
البته لازمه ی تفکر درست مطالعه ی سرگذشت شیعیان در زمان پیامبر اکرم (ص) و ائمه ی اطهار (ع) و رجوع به علمای دین و اهل فن و همچنین عبرت از گذشته و امید به آینده ای روشن می باشد.
سومین قدم برای نزدیکتر شدن به بصیرت، دشمن شناسی است. یعنی اینکه ما بدونیم دشمن حقیقی ما چه کسانی هستند و چه اهدافی رو دنبال می کنند و بسیار مراقب باشیم تا آگاهانه یا ناآگاهانه اهداف آنها را پیش نبریم و از آنها متنفر باشیم.
چهارمین گام و آخرین گام و می تونم بگم مهمترین و موثرترین راه برای بدست آوردن بصیرت، اعتماد به ولایت فقیه و اصل ولایتمداری است. یعنی ما گوش به فرمان ولی امر مسلمین امام خامنه ای (مدظله العالی) باشیم و به دقت به مضامین عمیق و ژرف سخنرانی های مقام معظم رهبری (حفظه الله) گوش کنیم.
دوستان خوب من، هم وطن، به ولله اگر دوست داریم راه رو گم نکنیم و ظهور آقا امام زمان(ارواحنا له الفداء) رو نزدیک کنیم و سعی در زمینه سازی برای ظهور و فرج آن حضرت داشته باشیم، بایستی که قدردان نعمت ولایت فقیه باشیم و باید گوش به فرمان رهبر عزیزمون باشیم.
اگر ما بخواهیم خودمون رو به خدا اثبات کنیم باید ولایتمدار باشیم. اگه ما با تمام وجود فدایی ولی فقیه باشیم، خداوند متعال ما بنده هاش رو یاری می کنه و زمینه های اصلی تر و حتمی ظهور رو فراهم می کنه و خداوند مهربان فرج را می رساند، (ان شالله). ما باید از این آزمون ولایتمداری در زمان غیبت سربلند بیرون بیاییم. ما باید هر طور شده نظر پروردگار را به خودمون جلب کنیم و توانایی های خودمون رو برای یاری امام مهدی (عج) به اثبات برسونیم.
من مطمئنم و ایمان دارم که من و تو می تونیم؛ چرا که خداوند متعال پتانسیل یاری رساندن به امام عصر (عج) را به صورت کامل در اختیارمون قرار داده.
من نمی خوام از خودمون تعریف کنم که اگر این کار رو انجام بدم خالی از لطف نیست! ولی چرا ما شیعیان ایران باید پیشرو در مقابله ی با دشمنان خدا و پیامبر و اسلام و ائمه (ع) که حجت های خدا بر ما هستند باشیم؟ چرا ما شیعیان ایران باید 34 سال پیش به رهبری امام خمینی (ره)، طاغوت رو خیلی زود تر از کشور های عربی و حتی غرب به نابودی بکشانیم و چرا ما ایرانیان هوشیار برای این ماموریت انتخاب شدیم؟ چرا باید کشور ایران بیشترین تعداد شیعه رو در خودش جای بده؟ چرا علم و بیرق امام حسین (ع) بیشتر از همه جا روی این کره ی خاکی توی ایران ما بلند می شه؟ چرا ما شیعیان ملت ایران به حمدالله از نعمت بزرگ ولی فقیه برخورداریم و ملتی همیشه در صحنه ایم؟ چرا دشمنان اسلام با ما شیعیان ایران دشمنی می کنند و برای ما طرح و نقشه می ریزند؟ چرا کشور های بیگانه برای ما رادیو و شبکه تولید می کنند و این همه خرج می کنند؟ چرا دشمنان اسلام اینقدر حکومت ما را تحریم می کنند؟ و شاید مهمتر از همه چرا ما شیعیان ایران با این همه تحریم ها و دشمنی ها رشد کرده ایم و در زمینه های علمی و صنعتی و نظامی و روابط بین الملل اینقدر پیشرفت کرده ایم به گونه ای که با سال قبل خود قابل قیاس نیستیم؟ چرا بهترین آفریده ی خداوند مهربان، پیامبر بزرگوارمان (ص) به سلمان فارسی فرمودند: اکثر یاران مهدی من، هم ولایتی های تو خواهند بود؟ و چرا اینقدر در روایات دینی به ما ایرانیان اشاره شده است؟ و ده ها چرای دیگر.........؟؟؟؟
نه واقعآ نظر شما در این رابطه چیه؟! من فکر می کنم واقعآ بی انصافیه خودمون رو برای واقعه ای بسیار بسیار بزرگ آماده نکرده باشیم!من امیدوارم که از کمترین و کوچکترین کاری که به فکرمون می رسه تا به نوبه ی خودمون در زمینه سازی و تسریع در امر فرج حضرت صاحب الامر( ارواحنا له الفداء) سهیم باشیم، کوتاهی و دریغ نکنیم.اول از همه هم باید از خودمون شروع کنیم و اون چهار مرحله رو به لطف خدا و اراده ی راسخ سرلوحه خودمون قرار بدیم. یعنی:

1- ایمان به خدا و تقوای الهی (انجام واجبات و ترک محرمات).
2- تفکر و مطالعه ی آیات الهی و سرگذشت شیعیان و عبرت گرفتن از آن و امید به آینده ی روشن.
3- دشمن شناسی و شناخت اهداف اصلی دشمن.
4- ولایت مداری و تبعیت بی چون و چرا از ولی امر مسلمین.

من به شما قول می دم که اگه با هم تصمیم بگیریم و با خداوند مهربان عهد ببندیم، مطمئنآ نتیجه ی اون یعنی بصیرت که لازمه ی ظهور امام زمان (عج) است را خواهیم دید.وقتی بصیرت رو بدست آوردیم، اون وقته که تسلیم امر الهی می شیم و با تمام وجود دین الهی را یاری می کنیم و من مطمئنم که اگه ما یه ذره خوب بشیم، فقط یه ذره مطیع باشیم و از آزمون بزرگ ولایتمداری سربلند بیرون بیاییم، ظهور آقا امام زمان(ارواحناله الفداء) را پروردگار مهربان می رسونه هرچه سریع تر (ان شاالله).

در مطالب آینده به حوادث آخرالزمانی و نشانه ها و مهمتر از نشانه ها به قواعد ظهور می پردازیم.

به امید ظهور هرچه زود تر امام زمان (عج) و یاری آن حضرت


هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 18 مرداد 1396 10:10 ق.ظ
Today, I went to the beach with my kids. I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and
said "You can hear the ocean if you put this to your ear."
She put the shell to her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it
pinched her ear. She never wants to go back!
LoL I know this is completely off topic but I had to tell someone!
شنبه 14 مرداد 1396 09:20 ق.ظ
It's fantastic that you are getting ideas
from this post as well as from our discussion made at this time.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای بصیرت محفوظ است