تبلیغات
بصیرت - من با اطمینان كامل میگویم: این هنوز آغاز كار است، و تحقق كامل وعده‌ی الهی یعنی پیروزی حق بر باطل و بازسازی امت قرآن و تمدن نوین اسلامی در راه است
بصیرت
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ



مدیر وبلاگ : علی و محمدرضا
نویسندگان
نظرسنجی
صلوات برای سلامتی آقا امام زمان (عج)





مقام معظم رهبری (مدظله) حداقل در  بیش از یک دهه قبل با پیش بینی تحولاتی عظیم برای جهان اسلام از علماء، روشنفکران و سیاستمداران سراسر جهان اسلام می خواهد تا با حفظ وحدت و یکپارچگی و دوری از اختلافات داخلی، جامعه اسلامی و جوانان بالنده این نسل را رویارویی با حوادثی بزرگ و به دوش کشیدن بار امانتی سنگین و شالوده ریزی امت متحد و یکپارچه اسلام آماده سازند :

  

علما و روشنفکران و سیاستمداران دنیای اسلام درس وحدت و یکپارچگی را برای ملتهای خود تکرار کنند و جوانان بالنده این نسل را برای رویارویی با حوادث بزرگ و به دوش کشیدن بار امانتی سنگین و شالوده ریزی امت متحد و یکپارچه اسلام آماده سازند. (قسمتی از پیام مقام معظم رهبری(مدظله) به مراسم حج سال 80)

و اینگونه بود که اندکی قبل از آغاز حرکت عظیم جهان اسلام ، مقام معظم رهبری در پیام حج سال 87 به جهان اسلام بشارت دادند که تمدن نوین اسلامی در راه است :

كسانی كه در گذشته‌ ای نه چندان دور آیه‌ یأس میخواندند و نه تنها اسلام و مسلمین بلكه اساس معنویت و دینداری را در برابر هجوم تمدن غرب، از دست‌رفته می‌پنداشتند، امروز سر بر افراشتن اسلام و تجدید حیات قرآن و اسلام، و متقابلاً ضعف و زوال تدریجی آن مهاجمان را به چشم می‌بینند. و با زبان و دل تصدیق میكنند.

من با اطمینان كامل میگویم: این هنوز آغاز كار است، و تحقق كامل وعده‌ی الهی یعنی پیروزی حق بر باطل و بازسازی امت قرآن و تمدن نوین اسلامی در راه است: «وَعَدَ اللَّهُ الَّذِینَ آمَنُوا مِنْكُمْ وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ لَیَسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِی الأَْرْضِ كَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذِینَ مِنْ قَبْلِهِمْ وَ لَیُمَكِّنَنَّ لَهُمْ دِینَهُمُ الَّذِی ارْتَضی‏ لَهُمْ وَ لَیُبَدِّلَنَّهُمْ مِنْ بَعْدِ خَوْفِهِمْ أَمْناً یَعْبُدُونَنِی لا یُشْرِكُونَ بِی شَیْئاً وَ مَنْ كَفَرَ بَعْدَ ذلِكَ فَأُولئِكَ هُمُ الْفاسِقُونَ»
 

آغاز بیداری اسلامی و به زیر کشیده شدن حکام مزدور چندده ساله توسط ملتهای مسلمان به وضوح نشان داد که جهان اسلام مرحله ای جدید از حیات نورانی خویش را آغاز کرده است ، مرحله ای که در آن اسلام انقلابی با محوریت ایران پرچمدار است ، در حالی بشارتهای مکرر ولی امر مسلمین و تحقق تحولات بزرگ جهان اسلام نوید در حال تحقق بودن تمدن نوین اسلامی را می داد که معظم له در پاییز سال 90 و در جمع مردم کرمانشاه به صراحت تحقق حاکمیت اسلام بر سراسر خاورمیانه در زمان کنونی را مژده دادند  ، حاکمیتی که علی القاعده بنا بر روایات شریف تنها پس از ظهور امام عصر (عج) محقق می گشت :

من تردیدی ندارم که آینده متعلق به اسلام است ، آینده در قلمرو اسلام است و شما جوانها ان شاالله آنروزی را که پرچم اسلام در تمام این مناطق به اهتزار دربیاید و یک مجموعه ی متحد اسلامی مقتدر و باعزت تشکیل بشه ، اون روز رو شما خواهید دید به توفیق الهی!

از سویی دیگر  تحقق تمدن نوین اسلامی با تعابیر دیگری در پیام حج سال 90 توسط ولی امر مسلمین تکرار  می شد :

در میانه‌ى حجّ سال گذشته و حج امسال، حوادثى در دنیاى اسلام پدید آمده است كه میتواند سرنوشت امت اسلامى را دگرگون ساخته و آینده‌اى درخشان و سرشار از عزت و پیشرفت مادى و معنوى را نوید دهد.

مسلمانان براى اینكه بتوانند مسائل خود را به صورت جدّى با جهانخواران حل كنند، باید خود را به مرز قدرت بزرگ جهانى برسانند؛ و این جز با همكارى و همدلى و اتحاد كشورهاى‌اسلامى به دست نخواهد آمد

تا چنگ و دندان قدرتهاى خونخوار و وحشى غربى شكسته نشود، همیشه چنین خطرهائى براى كشورهاى‌ اسلامى متصور است و نجات از آن، جز با تشكیل قطب قدرتمند جهان اسلام میسر نیست

غرب و آمریكا و صهیونیزم، امروز از همیشه ضعیف‌ترند. گرفتاریهاى اقتصادى، ناكامى‌هاى‌ پى‌درپى‌ در افغانستان و عراق، اعتراضهاى عمیق مردمى در آمریكا و دیگر كشورهاى غربى - كه دامنه‌ى آن روزبه‌روز گسترده‌تر شده است - مبارزات و جانفشانى‌هاى مردم فلسطین و لبنان، قیامهاى دلیرانه‌ى مردم در یمن و بحرین و برخى دیگر از كشورهاى زیر نفوذ آمریكا، همه و همه حامل بشارتهاى بزرگى براى امت اسلامى و بویژه كشورهاى انقلابى جدید است. مردان و زنان مؤمن در سراسر جهان اسلام و بویژه در مصر و تونس و لیبى، از این فرصت برای تشکیل قدرت بین الملل اسلامی ، بیشترین بهره را ببرند.

و اینک نیز ایشان در سفر خراسان شمالی بار دیگر به صراحت از تحقق تمدن متعالی، ممتاز و باشکوه اسلامی در زمان کنونی خبر می دهند:

انقلاب اسلامى تواناست. آن قدرتى و ظرفیتى و انرژى متراكمى كه در انقلاب اسلامى وجود دارد، این توانائى را دارد كه همه‌ى این موانعى را كه من گفتم و بسیارى‌اش را هم نگفتم، از سر راه بردارد و آن تمدن ممتازِ برجسته‌ى متعالىِ باشكوه اسلامى را جلوى چشم همه‌ى دنیا برقرار كند؛ و این در زمان شما خواهد بود، ان‌شاءاللّه به دست شما خواهد بود، با همت شما خواهد بود. هرچه میتوانید، خودتان را از لحاظ علم و عمل و تزكیه و تقویت روح و تقویت جسم - همان طورى كه بارها عرض شده - آماده كنید و ان‌شاءاللّه این بار سنگین را به دوش بگیرید.

نمی توان فاصله زمانی دقیقی مابین ظهور و تشکیل تمدن اسلامی بدست آورد، تنها می توان گفت ظهور امام عصر (عج) نه در آغاز تشکیل تمدن نوین اسلامی است نه در پایان آن بلکه ظهور در یکی از مراحل میانی تشکیل تمدن نوین اسلامی می باشد و  اوج گیری و شکوه تمدن نوین اسلامی را باید سالها بعد از ظهور و بعد از سپری شدن مدتی از حکومت امام عصر (عج) به نظاره نشست.

پس میتوان بشارت بزرگ مقام معظم رهبری (مدظله) در سفر خراسان شمالی را ناظر بر حقیقت قابل تاملی دانست :

... و این (تمدن باشکوه اسلامی) در زمان شما خواهد بود، ان‌شاءاللّه به دست شما خواهد بود، با همت شما خواهد بود.

پس می توان به خوبی مشاهده کرد که در این بشارت بزرگ نه بشارت ظهور که بشارت تحقق شکوه تمدن اسلامی سالها بعد از ظهور مدنظر می باشد ، اما مسلم اینکه در ابتدا ظهور رخ می دهد و پس از آن است که بعد از سپری کردن جنگهای متعدد و گسترده و چالشهای بزرگ ، امام عصر (عج) با تسلط بر امور و تشکیل حکومت بزرگ خود ، تمدن باشکوه اسلامی را تشکیل خواهند داد و حتی بعد از تشکیل حکومت جهانی اسلام نیز مدتی طول خواهد کشید تا آن تمدن درخشان موعود روایات محقق گردد.





نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 7 اسفند 1396 12:25 ق.ظ
سلام برادران، پاراگراف چشمگیر خود را در مورد آموزش و پرورش و به طور کامل تعریف، نگه دارید
آن را تمام وقت.
شنبه 5 اسفند 1396 06:26 ق.ظ
جزء جذاب به محتوا. من به سادگی
در سایت خود و در سرمایه ی سرانجام به اعتراض خود که در حقیقت به دست آورده بودم، بر روی سایت کلیک کردم
حساب های دوست داشتنی پست های وبلاگ شما. به هر حال من به خاطر تقویت شما یا حتی تحقق شما موافقت میکنم که شما حق ورود به سرعت را دارید.
شنبه 18 شهریور 1396 04:45 ب.ظ
Appreciate this post. Will try it out.
دوشنبه 30 مرداد 1396 03:52 ب.ظ
I used to be suggested this blog by way of my cousin. I am not sure whether or not this publish is written through him
as no one else understand such specified approximately my problem.
You're incredible! Thanks!
سه شنبه 17 مرداد 1396 04:33 ق.ظ
Good post. I learn something new and challenging on websites I stumbleupon everyday.
It will always be helpful to read through articles from other authors and practice something
from their sites.
سه شنبه 2 خرداد 1396 07:43 ب.ظ
I'm really enjoying the theme/design of your website. Do you ever run into any web browser compatibility problems?
A few of my blog audience have complained about my site not operating correctly in Explorer
but looks great in Chrome. Do you have any ideas to help
fix this issue?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر




آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای بصیرت محفوظ است